giełda

Binance to jedna z popularniejszych giełd kryptowalut, z ponad miliardem dolarów wolumenu handlowego każdego dnia. Ma biura w Szanghaju i na Malcie, z ponad 10 milionami użytkowników z całego świata. Binance umożliwił każdemu handel kryptowalutami dzięki swojemu przyjaznemu interfejsowi. Platforma oferuje dostęp do szerokiej gamy cyfrowych monet i tokenów, w tym Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Ripple (XRP). W tym artykule postaramy się przedstawić Ci, czym jest Binance, jakie funkcje oferuje i jak działa jego platforma handlowa.

Spis treści

Binance to jeden ze światowych liderów na rynku wymiany kryptowalut

Binance jest jedną z wiodących giełd kryptowalutowych na świecie. Chociaż został założony dopiero w 2017 roku, Binance wzrósł do rangi największej na świecie giełdy kryptowalutowej pod względem wolumenu obrotu.

Binance został założony przez Changpeng Zhao, który od tego czasu został uznany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w technologii blockchain i kryptowalutach przez Bloomberg. Zhao wcześniej pracował jako główny oficer techniczny w OKCoin przed założeniem Binance z partnerami Yi He i Da Hongfei w 2017 roku. Firma przeniosła się na Maltę wkrótce po uruchomieniu, co pozwoliło im uniknąć chińskich przepisów dotyczących handlu kryptowalutami i ICO, które zostały wprowadzone mniej więcej w tym czasie (Binance miał wcześniej siedzibę w Szanghaju).

binance

Jak działa Binance?

Binance to internetowa giełda kryptowalut, która umożliwia użytkownikom handel walutami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) i więcej. Binance obsługuje depozyty w walucie fiat za pośrednictwem przelewów bankowych, ale nie obsługuje żadnej metody płatności kartą kredytową lub zakupu z ich platformy.

Historia Binance

Binance to giełda kryptowalut i największa na świecie pod względem wolumenu. Została założona w 2017 roku przez Changpeng Zhao, który wcześniej pracował w Bloomberg i Blockchain.info.

Siedziba Binance znajduje się w Szanghaju, ale po kilku miesiącach jej właściciel ogłosił, że przeniesie się na Maltę z powodu chińskiego zakazu ICO. Wywołało to pewne kontrowersje wśród entuzjastów kryptowalut, ponieważ Binance przed wyprowadzką z kraju zyskał już pozycję jednego z czołowych chińskich startupów.

Giełda Binanace obsługuje transakcje z ponad 100 kryptowalutami

Giełda Binance jest jedną z największych pod względem wolumenu obrotu i zyskała reputację bezpiecznego miejsca do handlu kryptowalutami.

Binance obsługuje handel popularnymi monetami, takimi jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC). Handluje również wieloma innymi mniej znanymi kryptowalutami, w tym monetami, o których być może nigdy wcześniej nie słyszałeś, takimi jak TRON lub NEO.

cryptocurrency

Tylko w 2018 roku Binance wygenerowało zysk w wysokości prawie pół miliarda dolarów

Binance to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie.

W kwietniu 2018 roku Binance ogłosił umowę o współpracy z Malta Stock Exchange, aby Binance uruchomił własną giełdę kryptowalutową na inicjatywie Malta’s blockchain island.

Strona Binance posiada wiele wersji językowych, w tym polską i chińską.

Jest to globalna giełda kryptowalut, więc nie jest zaskoczeniem, że oferuje również wsparcie językowe dla osób mówiących po polsku czy po chińsku. Jeśli chcesz zainwestować w startup kryptowalutowy, ale nie znasz angielskiego, nie musisz się martwić, bo oferta językowa jest spora. Kiedy już będziesz miał pojęcie, co próbują powiedzieć, wtedy będziesz mógł zdecydować, czy warto w nich inwestować, czy nie!

Recenzje giełdy mówią, że Binance jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych

Binance to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych. Ma dużą liczbę użytkowników, transakcji i kryptowalut notowanych na swojej platformie. Binance stał się tak popularny, że trudno jest znaleźć aktualną recenzję na jego temat.

Podsumowanie

Binance to popularna giełda do handlu kryptowalutami, z ponad 500 milionami dolarów dziennego wolumenu handlowego. Strona oferuje wiele różnych funkcji, w tym aplikację mobilną i handel marginesem. Recenzje giełdy mówią, że jest ona łatwa w użyciu i ma niskie opłaty w porównaniu z konkurentami, takimi jak Coinbase lub Gemini. Oprócz wysokich środków bezpieczeństwa (takich jak stosowanie dwuskładnikowego uwierzytelniania), Binance wykorzystuje również zaawansowany system, który śledzi zachowanie użytkowników poprzez adresy IP i inne punkty danych przed umożliwieniem im dostępu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *